BACK TO 2019 WEBSITES MASTER PAGE

2019 SCHOOL TEAM WEBSITES
UIL - 5A
Team Websites are available for the schools listed in BOLD & UNDERLINED. Click on the name to access the website.
       
REGION I REGION II REGION III REGION IV
       
District 1 District 9 District 17 District 25
Canutillo Frisco Cedar Park Austin Crockett
El Paso Frisco Centennial Leander Glenn Austin Johnson
El Paso Andress Frisco Heritage Leander Rouse Austin Lanier
El Paso Austin Frisco Independence Marble Falls Austin McCallum
El Paso Bowie Frisco Lebanon Trail Pflugerville Austin Reagan
El Paso Burges Frisco Liberty Pflugerville Connally Austin Travis
El Paso Chapin Frisco Lone Star Pflugerville Weiss Dripping Springs
El Paso Irvin Frisco Memorial   Lockhart
El Paso Jefferson Frisco Reedy District 18  
  Frisco Wakeland Bastrop District 26
District 2   Bastrop Cedar Creek Boerne Champion
Clint Horizon District 10 Elgin Kerrville Tivy
El Paso Bel Air Denison Georgetown San Antonio Harlandale
El Paso Del Valle Lucas Lovejoy Georgetown East View San Antonio Kennedy
El Paso Eastlake McKinney North Hutto San Antonio McCollum
El Paso Eastwood Princeton Manor San Antonio Memorial
El Paso El Dorado Sherman   San Antonio Wagner
El Paso Hanks Wylie East District 19 San Antonio Veterans Memorial
El Paso Parkland   Brenham Seguin
El Paso Riverside District 11 Bryan Rudder  
El Paso Ysleta Carrollton Creekview College Station District 27
  Carrollton Smith College Station A&M Consolidated San Antonio Alamo Heights
District 3 Carrollton Turner Katy Paetow San Antonio Brackenridge
Amarillo Dallas Adams Magnolia San Antonio Burbank
Amarillo Caprock Dallas Conrad Magnolia West San Antonio Edison
Amarillo Palo Duro Dallas Highland Park Waller San Antonio Highlands
Canyon Randall Dallas Jefferson   San Antonio Houston
Lubbock Dallas Wilson District 20 San Antonio Jefferson
Lubbock Cooper   Conroe Caney Creek San Antonio Lanier
Lubbock Coronado District 12 Humble Kingwood Park  
Lubbock Monterey Dallas Adamson Huntsville District 28
Plainview Dallas Kimball Montgomery Castroville Medina Valley
  Dallas Samuell Montgomery Lake Creek Eagle Pass Winn
District 4 Dallas Seagoville New Caney Floresville
Abilene Cooper Dallas South Oak Cliff New Caney Porter Northside Harlan
Abilene Wylie Dallas Spruce Tomball San Antonio Southside
Aledo Dallas Sunset Willis San Antonio Southwest
Wichita Falls     Somerset
Wichita Falls Rider District 13 District 21 Southwest Legacy
  Forney Cleveland Uvalde
District 5 Kaufman Dayton  
Arlington Seguin Lancaster Mont Belvieu Barbers Hill District 29
Burleson Mesquite Poteet Nederland Alice
Burleson Centennial North Forney Port Arthur Memorial Corpus Christi Calallen
Crowley Terrell Port Neches-Groves Corpus Christi Flour Bluff
Everman West Mesquite Vidor Corpus Christi Tuloso-Midway
Granbury     Gregory-Portland
Mansfield Legacy District 14 District 22 Laredo Cigarroa
Mansfield Timberview Cleburne Baytown Goose Creek Memorial Laredo Martin
  Corsicana Baytown Lee  
District 6 Ennis Crosby District 30
Fort Worth Arlington Heights Joshua Friendswood Corpus Christi Carroll
Fort Worth Carter-Riverside Midlothian Galena Park Corpus Christi King
Fort Worth Eastern Hills Red Oak Galveston Ball Corpus Christi Miller
Fort Worth North Side Waco University Santa Fe Corpus Christi Moody
Fort Worth Polytechnic   Texas City Corpus Christi Ray
Fort Worth South Hills District 15   Corpus Christi Veterans Memorial
Fort Worth Southwest Greenville District 23 Port Lavaca Calhoun
Fort Worth Wyatt Lindale Houston Austin Victoria East
  Mount Pleasant Houston Madison Victoria West
District 7 Royse City Houston Milby  
Azle Sulphur Springs Houston Northside District 31
Colleyville Heritage Texarkana Texas Houston Sharpstown La Joya Palmview
Fort Worth Boswell   Houston Sterling Mission Sharyland
Fort Worth Chisholm Trail District 16 Houston Waltrip Mission Veterans Memorial
Grapevine Hallsville   PSJA Memorial
North Richland Hills Birdville Jacksonville District 24 PSJA Southwest
Saginaw Longview Pine Tree Alvin Shadow Creek Rio Grande City
White Settlement Brewer Lufkin Angleton Roma
  Marshall Fort Bend Hightower Sharyland Pioneer
District 8 Nacogdoches Fort Bend Marshall  
Denton Tyler Fort Bend Willowridge District 32
Denton Braswell Whitehouse Manvel Brownsville Lopez
Denton Ryan   Richmond Foster Brownsville Pace
Justin Northwest   Rosenberg Lamar Consolidated Brownsville Porter
Lake Dallas   Rosenberg Terry Brownsville Veterans Memorial
Lewisville The Colony     Donna
Little Elm     Edcouch-Elsa
      Mercedes
      Pharr Valley View