BACK TO 2019 SCHEDULES MASTER PAGE

2019 SEASON SOFTBALL SCHEDULES
UIL - 6A
Schedules are available for the schools listed in RED & UNDERLINED. Click on the name to access the schedule.
All schedules are in PDF format unless noted. 
       
REGION I REGION II REGION III REGION IV
       
District 1 District 9 District 17 District 25
El Paso Americas Allen Houston Cypress-Fairbanks Austin
El Paso Coronado McKinney Houston Cypress Creek Austin Akins
El Paso Franklin McKinney Boyd Houston Cypress Ridge Austin Anderson
El Paso Montwood Plano Houston Cypress Falls Austin Bowie
El Paso Pebble Hills Plano East Houston Memorial Austin Lake Travis
El Paso Socorro Plano West Houston Northbrook Austin Westlake
  Prosper Houston Spring Woods Buda Hays
District 2   Houston Stratford Del Valle
Amarillo Tascosa District 10 Jersey Village Kyle Lehman
Midland Garland    
Midland Lee Garland Lakeview Cent District 18 District 26
Odessa Garland Naaman Forest Houston Bellaire Cibolo Steele
Odessa Permian Garland Rowlett Houston Chavez Comal Canyon
Wolfforth Frenship Garland Sachse Houston Heights Comal Smithson Valley
  North Garland Houston Lamar Converse Judson
District 3 South Garland Houston Math Sci. & Tech New Braunfels
Abilene Wylie Houston Westbury San Antonio East Central
Euless Trinity   Houston Westside San Marcos
Haltom City Haltom District 11   Schertz Clemens
Hurst Bell Longview District 19  
North Richland Hills Richland Mesquite Katy District 27
San Angelo Central Mesquite Horn Katy Cinco Ranch San Antonio Churchill
Weatherford North Mesquite Katy Mayde Creek San Antonio Johnson
  Rockwall Katy Morton Ranch San Antonio Lee
District 4 Rockwall Heath Katy Seven Lakes San Antonio MacArthur
Arlington Tyler Lee Katy Taylor San Antonio Madison
Arlington Bowie   Katy Tompkins San Antonio Reagan
Arlington Houston District 12   San Antonio Roosevelt
Arlington Lamar Belton District 20 South San Antonio
Arlington Martin Copperas Cove Fort Bend Austin  
Fort Worth Paschal Killeen Fort Bend Bush District 28
Fort Worth Trimble Tech Killeen Ellison Fort Bend Clements Northside Brandeis
North Crowley Killeen Harker Heights Fort Bend Dulles Northside Brennan
  Killeen Shoemaker Fort Bend Elkins Northside Clark
District 5 Temple Fort Bend Kempner Northside Holmes
Denton Guyer Waco Fort Bend Ridge Point Northside Jay
Keller Waco Midway Fort Bend Travis Northside Marshall
Keller Central     Northside O'Connor
Keller Fossil Ridge District 13 District 21 Northside Stevens
Keller Timber Creek Austin Vandegrift Baytown Sterling Northside Taft
Northwest Eaton Cedar Park Vista Ridge Beaumont United Northside Warren
Northwest Nelson Leander Beaumont West Brook  
Southlake Carroll Pflugerville Hendrickson Channelview District 29
  Round Rock Deer Park Del Rio
District 6 Round Rock Cedar Ridge Galena Park North Shore Eagle Pass
Coppell Round Rock McNeil La Porte Laredo Alexander
Irving Round Rock Stony Point Sheldon King Laredo Johnson
Irving MacArthur Round Rock Westwood   Laredo Nixon
Irving Nimitz   District 22 Laredo United
Lewisville District 14 Humble Laredo United South
Lewisville Flower Mound Bryan Humble Atascocita  
Lewisville Hebron Cypress Bridgeland Humble Kingwood District 30
Lewisville Marcus Houston Cypress Lakes Humble Summer Creek La Joya
  Houston Cypress Park Pasadena La Joya Juarez-Lincoln
District 7 Houston Cypress Ranch Pasadena Dobie McAllen
Cedar Hill Houston Cypress Springs Pasadena Memorial McAllen Memorial
De Soto Houston Cypress Woods Pasadena Rayburn McAllen Rowe
Grand Prairie Houston Langham Creek Pasadena South Houston Mission
Mansfield Tomball Memorial   Pharr-San Juan-Alamo
Mansfield Lake Ridge   District 23 PSJA North
Mansfield Summit District 15 Alief Elsik  
South Grand Prairie Conroe Alief Hastings District 31
Waxahachie Conroe Oak Ridge Alief Taylor Donna North
  Conroe The Woodlands Clute Brazoswood Edinburg
District 8 Conroe Woodlands College Park Pearland Edinburg Economedes
Dallas Molina Klein Pearland Dawson Edinburg North
Dallas Skyline Klein Cain Richmond George Ranch Edinburg Vela
Dallas White Klein Collins   Weslaco
Duncanville Klein Forest District 24 Weslaco East
Richardson Klein Oak Alvin  
Richardson Berkner   Dickinson District 32
Richardson Lake Highlands District 16 Friendswood Clear Brook Brownsville Hanna
Richardson Pearce Houston Aldine Houston Clear Lake Brownsville Rivera
  Houston Benjamin Davis League City Clear Creek Harlingen
  Houston Eisenhower League City Clear Falls Harlingen South
  Houston MacArthur League City Clear Springs Los Fresnos
  Houston Nimitz   San Benito
  Spring    
  Spring DeKaney    
  Spring Westfield