The 2019 softball season officially starts for UIL schools on Monday, February 11, 2019 with at least 95 games on the schedule. (Some TAPPS schools started their games last week.)

You can post scores or additions to the schedule by going to the SCORES MASTER PAGE

Here is the list of games that I have so far for Monday, February 11. 

4:00 Claude at Amarillo San Jacinto Christian

4:00 Colorado City Colorado at San Angelo Grape Creek

4:00 Cross Plains at Ballinger

4:00 Clyde at Abilene

4:00 Gorman at Wells

4:00 Ozona at Winters

4:00 Paris North Lamar at Bells

4:00 Three Rivers at Nixon-Smiley

4:00 Winona at La Rue La Poynor

4:30 Buna at Bridge City

5:00 Bonham at Lindsay

5:00 Breckenridge at Albany

5:00 Canadian at Follett

5:00 Cayuga at Kemp

5:00 Converse Judson at Northside Brennan (NISD #2)

5:00 Eastland at Clifton

5:00 Farmersville at Celina

5:00 Fort Worth Chisholm Trail at Brock

5:00 Garrison at Center

5:00 Holliday at Petrolia

5:00 Lumberton at Nederland

5:00 Merit Bland at Blue Ridge

5:00 Olney at Wichita Falls Hirschi

5:00 Paradise at Bridgeport

5:00 Richardson Pearce at Lake Dallas

5:00 San Antonio Churchill at Northside Clark (NISD #1)

5:00 San Antonio St. Anthony at Medina

5:00 Valley View at Bowie

5:00 Van Alstyne at Anna

5:30 Callisburg at Aubrey

5:30 Cisco at Millsap

5:30 La Pryor at San Antonio Christian

5:30 Menard at Brady

5:30 Round Rock Concordia at Austin Brentwood Christian

5:30 Sadler S&S Consolidated at Sunnyvale

5:30 San Antonio Christian at San Antonio Lanier

5:30 San Benito at Corpus Christi Veterans (Cabaniss)

5:30 Texarkana Pleasant Grove at Carthage

5:30 Vidor at Orangefield

6:00 Corpus Christi King at Rockport-Fulton

6:00 Fredericksburg at Blanco

6:00 Freer at Skidmore-Tynan

6:00 Frisco Legacy Christian at Dallas Ursuline

6:00 Groveton at Onalaska

6:00 Giddings at Thorndale

6:00 Kaufman at Malakoff

6:00 Katy Seven Lakes at Fort Bend Kempner

6:00 Kopperl at Bluff Dale

6:00 Lovelady at Diboll

6:00 Mission Veterans Memorial at McAllen Rowe

6:00 Navasota at Centerville

6:00 Nevada Community at Greenville

6:00 Richardson at South Garland

6:00 Tolar at De Leon

6:00 Vernon at Henrietta

6:00 Santa Fe at League City Clear Creek

6:00 Spring Westfield at Stafford

6:00 Waco Reicher Catholic at China Spring

6:00 Van at Bullard

6:30 Duncanville at Mansfield Legacy

6:30 Edgewood at Winnsboro

6:30 Friendswood at Dickinson

6:30 Frisco Lebanon Trail at Sherman

6:30 Hemphill at Kirbyville

6:30 La Grange at Bastrop Cedar Creek

6:30 League City Clear Springs at Texas City

6:30 Liberty vs Orange Little Cypress-Mauriceville (at Anahuac HS)

6:30 New Caney at Magnolia

6:30 Port Isabel at Brownsville RIvera

7:00 Bryan Rudder vs Bryan (Davis Diamond, Texas A&M)

7:00 Comanche at Stephenville

7:00 Corpus Christi Moody at Alice

7:00 Corsicana Mildred at Grandview

7:00 Dallas Carter at Denton Ryan

7:00 Devine at Pleasanton

7:00 Flower Mound Marcus at Prosper

7:00 Forney at Plano

7:00 Friendswood Clear Brook at Pasadena Dobie (PISD Complex)

7:00 Geronimo Navarro at Manor

7:00 Irving Nimitz at Euless Trinity

7:00 Killeen Shoemaker at Burnet

7:00 Kingsville King at Taft

7:00 La Feria at Donna North

7:00 Lucas Lovejoy at Lake Dallas

7:00 Palestine at Nacogdoches

7:00 Pflugerville Connally at Georgetown Gateway College Prep

7:00 Northside Holmes at San Antonio Johnson (NEISD West)

7:00 Northside Stevens at San Antonio Madison (NEISD East)

7:00 Northwest Easton at Mansfield Lake Ridge

7:00 San Antonio Alamo Heights at Jourdanton

7:00 San Antonio MacArthur at Northside O’Connor (NISD #1)

7:00 San Antonio Reagan at Northside Brandeis (NISD #2)

7:00 Santa Gertrudis Academy at Corpus Christi Flour Bluff

7:30 Dallas Samuell vs North Dallas (at Conrad HS)

7:30 Sinton at Corpus Christi Carroll (Cabaniss)